Follow by Email

1016

۱۳۹۲ شهریور ۲۶, سه‌شنبه · Posted in , ,

از دیشب هر جا رو که می‌خونی نوشته فیس بوک توی ایران رفع فیلتر شده! واقعا شایعه‌ست یا این اینترنت مخابرات هنوز فیس بوک رو فیلتر کرده؟!
طفلک ملت چه ذوق کردن و از شادی رفع فیلتر فیس بوک دارند بال درمیارند! یاد روزی افتادم که حکومت طالبان توی کابل سقوط کرده بود و مردم افغانستان هجوم برده بودن به سلمانی‌های کنار خیابون تا اون همه ریش و پشم اجباری دوران طالبان رو بتراشن! ذوق و هیجان و شادی رو می‌شد توی چهره‌هاشون دید از این‌که دیگه آزادند تا ریش و پشم بلند نکنند! حتی انقدر ذوق‌زده بودند که وقتی  سلمانی کنار خیابون یک‌جا تمام ریش و پشم با یک تیغ بدون هیچ کفی، ژلی براشون می‌زد هیچ دردی حس نمی‌کردند و بجای قیافه‌ای توام با درد، چهره‌ای خندون توی تصاویرشون ماندگار شده بود! مردم ما هم الان همین‌جوری‌ان! من بارها دیدم دخترهایی رو که توی پارک یا خیابون خلوت یا توی ماشین روسری رو برمی‌دارند و کمی قدم می‌زنند و قشنگ معلومه چقدر خوشحالند! یعنی فکر کنم اگر فردا از خواب بیدار بشن و ببینن حجاب اجباری نیست به اندازه و شاید خیلی بیشتر و بیشتر از اون مرد آزاد شده از ریش و پشم توی کابل شاد بشن =))
نمیدونم چرا ما انقدر به حقارت افتادیم که این آزادی‌های کوچک برای ما شده بزرگترین آرزوهای تمام زندگی‌مون! هر چند می‌دونم همین‌ها جزو عمیق‌ترین مسائل و بحران‌هایی هست که جامعه ایران باهاش مواجه شده! با تمام سادگی و پیش‌پاافتادگی‌ش!

با پشتیبانی Blogger.