Follow by Email

980

۱۳۹۲ مرداد ۲۴, پنجشنبه · Posted in

من الان نفهمیدم چی شد؟ با اون امیدی که بخشی از جامعه پیدا بود و می‌گفتن به روحانی باید رای داد، بعد الان چی می‌شه؟ درسته که من شخصا توی تمام عمرم حتی یک مرتبه هم توی هیچ انتخاباتی بدون استثنا رای ندادم، حتی توی انتخابات 88 هم رای ندادم، اما از اول این استراتژی نیروهای اجتماعی برای رای دادن به روحانی رو گزینه‌ی معقولانه‌ای با حداقل‌ترین گزینه‌ها توی بدترین شرایط ایران پسندیدم و کمی هم خوشحال شدم که از شر گروه‌های افراطی لااقل در عرصه محدود اجرایی اندکی خلاص شدیم!
اما با این وضعیت عدم رای اعتماد به کاندیداهای اصلاح‌طلب برای کابینه روحانی، و باز هم کم کردن سرعت اینترنت و اعمال محدودیت‌ها و حتی فیلتر وبلاگ‌های داخلی، خیلی امیدی ندارم روزهای روشنی در پیش باشه!
عمیقا از نظر روحی به سرکوب و استبداد خو گرفتیم! وضعیت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی چی می‌شه؟ اینترنت ازین حالت فیلترنت بیرون میاد؟ لااقل شبیه قبل این هشت سال می‌شه مسائل؟ دغدغه‌های شخصی خودمم کم نیست! یعنی ممکنه با دولت جدید توی وزارت ارشاد با نویسنده‌ها و ناشران مثل سگ رفتار نکنند؟ مثل انسان‌ برخورد کنند؟ با تصمیمات‌شون نویسنده و ناشر بدبخت رو از زندگی ساقط نکنند؟
دغدغه‌هام زیاده! دغدغه‌های دیگران هم زیاده! دغدغه‌های همه‌ی ما زیاده! خودمون هم زیادیم! اما ظاهراً اقلیتی باید تعیین‌کننده باشند!
ازین همه انفعال خسته‌ام!

با پشتیبانی Blogger.