Follow by Email

975

۱۳۹۲ مرداد ۲۳, چهارشنبه · Posted in ,

ما ایرانی‌های خاورمیانه‌ای تجربیات عجیبی داریم! قدیم‌ها اکثر مردهای ایرانی توی یک خانه همزمان با چند همسر خیلی طبیعی و رایج و به قولی بر اساس شرع (قانون غیر عرفی جامعه‌ی قدیم) زندگی می‌کردند و امروز این رسم قدیم مرسوم و پسندیده نیست اما به شکل عجیبی همچنان پنهانی و بی سر و صدا مرسوم و رایج است!
با این تفاوت که بخش بزرگی از قشر جوان ما قادر به تامین هزینه‌های سرسام‌آور زندگی مشترک نیستند اما بخش بزرگی از مردان میان‌سال و کهنسال به شکل بی سر و صدا دست به ازدواج مجدد می‌زنند!
آپارتمان‌های زیادی توی تهران هستند که در اجاره‌ی زن دوم یک مرد متاهل است! در حقیقت فرهنگ قدیم زندگی مشترک مرد ایرانی چند همسره در یک مکان مشترک جای خودش رو داده به مردهایی که زن‌های دوم یا شاید سوم خودشون رو منتقل کردند به یک آپارتمان اجاره‌ای نقلی!

راسش می‌خوام اعتراف کنم من از این فرهنگ و سنت و رسوم و خصلت‌های ایرانی-خاورمیانه‌ای مردها در زندگی شخصی خودم احساس ترس می‌کنم! با اینکه هنوز تجربه ازدواج از نوع ازدواج اولش رو هم ندارم اما می‌ترسم روزی برسه که تجربه ازدواج دوم هم داشته باشم! ترس به معنای خاص و شخصی‌شُ اینجا مدنظر دارم! تا امروز توی زندگیم علاقه‌ای نداشتم احساساتم رو بین دو نفر تقسیم کنم! اینم که می‌گم از روی جبر جغرافیایی نیست! از روی تجربیات شخصی می‌گم! متاسفانه توی فرهنگ اجتماعی ما زن‌ها هم نقش مهمی در این مسئله‌ی ازدواج دوم دارند! خیلی از زن‌ها واقعا درک درستی از یک مرد ندارند! البته بحث‌ش خیلی مفصله که من فعلا حوصله بحث کردنُ ندارم!

با پشتیبانی Blogger.