Follow by Email

997

۱۳۹۲ شهریور ۸, جمعه · Posted in


من با اینکه میدونم محمد جواد ظریف صادقانه نظراتش رو درباره سوریه و دخالت قدرتهای غربی بیان می‌کنه، برای همین متوجه نمیشم این شخصیت‌های سیاسی که پست رسمی در دولت وقت ایران دارند، چطور از چنین منطقی حرف می‌زنند در حالی که دولتهای اخیر ایران علاوه بر چند دهه حمایتهای بی‌تعارف و بدون قید و بند از خاندان اسد و حزب بعث سوریه و خصوصا حمایت از کشتار و سرکوب وحشیانه دولت اسد بعد از گسترش اعتراضات چطوری می‌تونه از یک چنین منطقی دفاع کنه؟

اگر امروز دولتهای غربی خیلی راحت از دخالت نظامی در کشورهای خاورمیانه صحبت به میان می‌آورند دقیقا بخاطر سیاست‌های بی‌قید و بند شما در گذشته و امروزه! جایی برای ترحم و انسانیت و رحم هم نگذاشتید چه برسه به دفاع از چنین منطقی! من البته شخص ظریف رو مقصر نمیدونم دارم درباره یک پست رسمی حرف می‌زنم که خواه ناخواه مسئولیت تمام اعمال کنونی و گذشته رو برعهده این شخصیت قرار می‌ده! همونطور که اگر دولت وقت آمریکا خطایی بکنه در آینده اخلاف‌شان باید جوابگوی خطای کنونی باشند!

بحث محمد جواد ظریف توی فیس‌بوکش اینه:

"بحثي که مطرح کردم واقعا دغدغه بنده است که اگر نوشته هاي من در 6 سال گذشته که هيچ سمت دولتي نداشتم را هم بخوانيد همين ديدگاه، را خواهيد ديد. لذا برخي دوستان که تلاش مي کنند با انگ زدن مانع شکل گيري يک بحث مهم علمي و سياسي شوند فقط به اين سوال پاسخ دهند که اگر استفاده از زور را (صرف نظر از بهانه ها و توجيهات آن) بپذيريم، آيا تنها دست قدرتمندان را بازنگذاشته ايم که هر وقت منافع شان اقتضا کرد از آن استفاده کنند و مردم را به خاک و خون بکشند، منابع اقتصادي خودشان را نابود کنند و در دامي گرفتار شوند که به دور باطل ترور و خشونت مي انجامد؟ آيا تا کنون حتي يک مورد را سراغ داريد که قدرتمندان براي منافع عمومي يا پاسداري از حقوق انسان ها هزينه سنگين جنگ را پذيرفته باشند؟"

با پشتیبانی Blogger.