Follow by Email

910

برام خیلی جالبه که توی 32 سالگی بیش از 55 درصد موهای سرم سفید شده! اگر کسی ندونه شاید تصور کنه که این رنگ جوگندمی یکجورایی ژنتیکی و ارثیه در حالی که برادرهای بزرگترم اثری از موی سفید توی موهای سرشون پیدا نمیشه! خود من هم موی سفید تا 6-7 سال پیش نداشتم ولی توی این چند سال گذشته نمیدونم چرا به این شکل موهای سرم تغییر رنگ داد!
معمولاً سفید شدن موهای سر اگر ارثی یا بخاطر کهولت سن نباشه اینجوری که توی بعضی مطالب خوندم بخاطر استرس و اضطراب بالاست! هر چند من خودم شخصا توی افرادی که کارهای فکری انجام میدن زیاد دیدم موهای سرشون سفید و جوگندمی شده! خود من هم این چند سال گذشته سخت مشغول نوشتن کتابهای مختلف بودم و نیاز داشتم تا دائما مطالعه و فکر کنم و ایده‌های اولیه کتابهام رو تبدیل به یک نوشته‌ی منسجم‌تر از ایده‌های اولیه بکنم!
ولی فکر می‌کنم شرایط محیطی و مساله سیاست هم بی‌تاثیر نبود! دوران احمدی‌نژاد بدون اغراق یکی از سخت‌ترین دوره‌های اخیر برای نویسندگان و اهل فرهنگ و قلم بود! هم از نظر سیاست‌های هر روز سختگیرانه‌تر ارشاد و هم از نظر رکود و افول حوزه نشر و کتاب و شرایط سخت اقتصادی که حاصل اجرای سیاست‌های خصوصی‌سازی در وضعیت تحریم‌های سختگیرانه غرب و تورم افسارگسیخته ناشی از هدفمندی یارانه و باد کردن یک‌شبه‌ی اقتصاد ایران و عوامل مانند اینها که همه در افزایش اضطراب‌های فردی و جمعی تاثیر قابل توجهی دارند!

با پشتیبانی Blogger.