Follow by Email

816

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۱, شنبه · Posted in , ,

اول سوژه آدم‌های غیر سرشناسی که برای ثبت نام رفته بودن برای رسانه‌ها محل خبر و خنده بود! بعد حالا حجم گسترده مدیران و وزیران و نمایندگان و سخن‌گویانی که یکی بعد دیگری برای ثبت نام  رفتند ستاد انتخابات!
آدم در نگاه اول فکر می‌کنه از وقتی احمدی‌نژاد توی انتخابات 84 رای آورد، این خیل عظیم مدیران و وزیران و نمایندگان و دولت‌ها و حکومتی‌ها هم به فکر افتادند تا بخت و شانس خودشون رو امتحان کنند! عین این شرکت‌کنندگان لاتاری‌ها که با خرید یه بلیط ارزون قیمت می‌خوان شانس بدست آوردن جایزه بزرگ رو امتحان کنند!
ولی از توی این فردمحوری در فضای سیاسی موجود میشه به خیلی از خصلت‌های سیاسی و شخصیتی جامعه ایرانی پی برد!
از همه بامزه‌تر، حتی بامزه‌تر از حضور چهره‌های ناشناخته کوچه و خیابان، این بهم خوردن یا سست بودن ائتلاف‌ها بین جریان‌های موجود سیاسی هست! اول ائتلاف می‌کنند بعد هم که انتخاب نمی‌شوند به شکل فردی اقدام می‌کنند و از ائتلاف خارج می‌شوند! یعنی درست مثل فعالیت‌های سیاسی یک قرن گذشته ایران! مثل ائتلاف و انشعاب بین گروه‌های چپ توی دهه 1320 و 1330 یا ائتلاف و انشعاب بین جریان‌های ملی‌گرا ! فرقی نمی‌کنه دهه 1390 باشه یا دهه 1320 انگار یک‌سری خصلت سیاسی و شخصیتی مشترک بین تمام جریان‌های سیاسی ایرانی وجود داره!

با پشتیبانی Blogger.