Follow by Email

827

۱۳۹۲ اردیبهشت ۲۲, یکشنبه · Posted in , ,

اگر قرار بود من رئیس جمهور بشم بجای اینکه دائما به دروغ و حیله و نیرنگ بگم من برای خدمت به مردم آمدم و هی دائما از مردم تعریف و تمجید کنم ، می‌گفتم من برای اصلاح مردم آمدم، مردمی که واقعا بی‌قانون هستند. میگفتم من برای تقویت قانون در برابر بخش اعظمی از تجار و کسبه و کارمند و مهندس و راننده و صاحب‌خانه و صاحب‌کارش و غیره که دزد هستند و به حق خودشون قانع نیستند و از طرق مختلف حق بقیه جامعه رو می‌خورند و در لباس زیبا و ظاهر شرافتمندانه خودشون رو پنهان کردند.

هر چند اگر می‌گفتم که برای اصلاح فرهنگ مردم و تقویت قانون و جلوگیری از رفتارهای سواستفاده‌گرانه مردم کوچه و بازار و تاجر و کاسب و صاحب‌کار و این‌ها آمدم فکر نکنم اصلا کسی به من رای می‌داد که تازه بخوام رئیس جمهور بشم و فرهنگ قانون‌مند رو در سطح عموم مردم تقویت و گسترش بدم!
ولی واقعیت ماجرا اینه، نه صبح تا شب از مردم ستایش کردن و به دروغ و فریب به مردم گفتن که برای خدمت به مردم آمدیم و مانند این‌ها!
دردهای بزرگ مردم مثل بحران اقتصادی و فاصله طبقاتی و نابرابری اجتماعی و سطح نامطلوب معیشت و رفاه همه از دردهای ساده‌تری مثل نبودن فرهنگ عمومی رعایت قانون است.
هر چند مردم تقصیرکار ماجرا نبودند، چون هیچ‌وقت الگوهای مناسبی در سطح بالای جامعه در رعایت قانون نداشتند یا هیچ وقت قوانین عادلانه و به دور از تبعیض در جامعه شکل نگرفته!
خلاصه که اگر حقیقت رو به مردم بگی شاید در دوره‌های خاصی ممکن پذیرفتن این حقایق باشه وگرنه که دروغ و فریب بیشتر  در نظر افکار عمومی قابل قبول است!!!!!!!

با پشتیبانی Blogger.