Follow by Email

682

۱۳۹۱ دی ۲۲, جمعه · Posted in , ,

توی سایت کتابخانه مجلس یک عکس از مراسم جایزه کتاب فصل پیدا کردم. این اولین‌باری که توی این پنج شش سال نویسندگی به عنوان یک نویسنده توی مراسمی حضور پیدا کردم!
 
مراسم بیست و دومین دوره جایزه کتاب فصل ویژه تابستان 1391

هیچ‌وقت تو فکر جایزه گرفتن و این مسائل نبودم و حتی نمیدونم که امپراتوری اسطوره‌ها بر اساس چه سلیقه و ملاکی به عنوان اثر شایسته تقدیر شاخه‌ی نقد ادبی انتخاب شده! یک نویسنده همین که روزی برسه تا ببینه کتابش اثرگذار بوده و به اهدافش از تلاش برای نوشتن یک کتاب تا یک حداقل‌هایی رسیده براش کافیه! اما خب حضور در بین جمعی از اساتید و پیشکسوتان و اهل قلم احساس خوبی داشت. شایسته‌ست که از برگزارکنندگان این مراسم تشکر کنم که فرصت حضور بین گروهی از اهل قلم کشورم رو به من دادند.  خوب می‌دونم گروه‌های بسیار مختلفی از اهل قلم از نظر سلایق و فکر و فرهنگ داریم و من تقریباً دور از تمام این‌ها از هر فکر و سلیقه و نظر، و این‌جور فرصت‌ها جای بزرگتر کردن دنیای فهم و فکر کوچک فردی است!
آبی‌نوشت: از ته دل آرزو می‌کنم و از عمق فکر و شعور می‌خوام که روزی برسه که تمام کتاب‌ها و تمام نویسندگان ایرانی با هر فکر و عقیده و فرهنگی فرصت چاپ و انتشار آثارشان را در ایران پیدا کنند و واقعا لایق‌ترین و وزین‌ترین آثار، بدون دخالت فکر و سلیقه خاصی، فرصت انتخاب شدن و فرصت برگزیده شدن و فرصت تشویق شدن پیدا کنند.  ما آدم‌های بزرگ و توانا و فرهیخته کم نداریم تنها فرصت و امکان عادلانه و بدون سانسور عرصه آثارشان وجود ندارد و صد افسوس چون حق خیلی از این آثار پخته و وزین و چیره‌دستانه‌ست که برگزیده بشه!


با پشتیبانی Blogger.