Follow by Email

478

۱۳۹۱ شهریور ۲۲, چهارشنبه · Posted in

هعی من چه دوستان خوبی داشتم توی فیس بوک، چقدر اذیتشون می‌کردم، چقدر سر به سرشون می‌ذاشتم، چقدر شوخی می‌کردم:D
از وقتی که کلا فیس بوکم رو حذف کردم از تمامی دوستان قدیم و جدید دور افتادم! چقدر عجیبه‌ها! اینترنت به این بزرگی فقط دوستات رو بتونی توی فیس بوک پیدا کنی! خب البته من هیچ وقت رابطه‌م با چت و مسنجر و اینجور وسائل ارتباطی خوب نبوده و بیشتر با وبلاگ‌ها، خصوصا بلاگفا و بعد هم بلاگ اسپات سرگرم بودم و بیشتر دوستانم هم وبلاگ‌نویس بودند! با ایمیل هم خیلی رابطه برقرار نکردم مگر این‌که گاهی یه دوست خوب برای ایمیل رد و بدل کردن بوده باشه!
فیس‌بوک بنظر من هوشمندترین و جذاب‌ترین شبکه اجتماعی توی اینترنته اما من شخصا نپسندیدمش، چون در آن واحد مجبوری با افراد مختلفی در یک زمینه مشترک در تعامل و ارتباط باشی که هم دوست و رفیق و آشنا و همکلاسی و هم‌دانشگاهی و همکار و استاد و فامیل و دوستان دوستان و دوستان مجازی و غیره و غیره و غیره! واقعا در ارتباط بودن به این شکل درهم‌تنیده و پیچیده برای یکی مثل من که گوشه‌گیرتره کار اصلا آسونی نبود! و مهمتر از همه این‌که صبح تا شب همش احساس می‌کنی همه ازت انتطار دارند که مطالب و عکسهای به اشتراک گذاشته‌شون رو لایک کنی و اگر نکنی ناراحت میشن! خب من توی این زمینه آدم خجالتی‌ای  هستم و این بیشتر برمی‌گرده به خودم و فکر کنم برای همین چنین احساس و برداشتی پیدا کردم!
جالب این‌جاست که از وقتی شبکه‌های فراگیری مثل فیس‌بوک و توییتر و مانند این‌ها باب شده دیگه وبلاگ‌نویسی و کامنت گذاشتن‌ها هم کمتر شده! یک زمان خود من چقدر وبلاگ‌های مختلف با موضوعات مختلف و خصوصا شخصی می‌خوندم و فکر می‌کنم وبلاگ‌های شخصی واقعا جالب و خلاقانه‌اند! حتی زمانی جالبترین سرگرمی من توی اینترنت کامنت گذاشتن برای نوشته‌های شخصی وبلاگ‌ها بود! احساس می‌کنم فضای نت واقعا تغییر کرده! بیرون از فیس‌بوک که باشی اصلا انگار دوستی نداری و تنهای تنهایی! حالا شاید بخاطر این باشه که من هیچ وقت به چت کردن علاقه‌ای نشون ندادم! خصوصا که من عادت به کوتاه نویسی و به اختصار حرف زدن ندارم و زمانی کامنتهای خیلی بلندی می‌ذاشتم!
از وقتی فیس‌بوکَ‌م رو حذف کردم فرصت بیشتری پیدا کردم برای وبلاگ‌نویسی توی این بلاگ و همین‌طور احساس می‌کنم خیلی ذهنم آرام و راحت شده و اضطرابم کم شده! فقط نکته جالبش برای من این‌جاست که برای افرادی که روابط و دوستی‌هاشون بیشتر مجازی شده اگر عضو فیس‌بوک نباشی انگار توی یه کهکشان بزرگ تنهای تنهای تنهایی!

با پشتیبانی Blogger.